KOSMETICKÝ SALON

JANA CÍCHOVÁ |
| 774 803 730


VACUPRESS

je  německý masážní přístroj na ruční podtlakovou lymfodrenáž. Pracuje na principu podtlaku neboli vakua.

Výrazně pomáhá při hubnutí, odbourává celulitidu a zpevňuje kůži na ošetřených partiích.

Pomocí elektricky poháněného kompresoru vzniká ve skleněné baňce podtlak. Pokud baňku přiložíme na tělo, kůže a okolní tkáň se vlivem podtlaku nasaje dovnitř. Současným nasáváním a masírováním příslušné partie se aktivují i hlubší vrstvy kůže.

Aktivuje se lymfatický systém.

Lymfodrenáž slouží k aktivaci odplavování zplodin látkové výměny z kůže.

Působí na silné prokrvení tkáně a její regeneraci.

Touto technikou lze spustit spontánní spalování dlouhodobě uloženého tuku na břiše, pažích, na stehnech a zadečku. Můžeme tedy cíleně odstraňovat i nepříjemné tukové polštářky.


Ceník:

Masáž nohou, bříška a teplý zábal                                         300,-

Masáž nohou, bříška, boků a teplý zábal                              350,-

Masáž rukou a zad                                                                     150,-

Masáž nohou, bříška, boků a rukou a teplý zábal                400,-

Celková masáž                                                                            500,-

Kúra 10 masáží: 10x cena jednotlivé a 1 masáž zdarma!

 Aby výsledek byl co nejlepší, je třeba dodržet pár zásad:

 1. rozhodněte se pro změnu!

2. zavodněte organismus minimálně 3l čisté vody (bez bublinek) denně

3. vylučte ze stravy bílou mouku v jakékoliv podobě

4. omezte příjem cukru a soli

5. jezte pravidelně 5x denně menší porce

6. do jídelníčku zařaďte velké množství ovoce, zeleniny, celozrnné pečivo, maso bez tuku, ryby

7. do denního režimu zařaďte jakýkoliv pravidelný pohyb

8. pokud kteroukoliv zásadu porušíte, nevzdávejte se, a  vraťte se k nim!

9. za sebemenší kladný výsledek se pochvalte!

 

S provozováním přístroje Vacupress mám 14-ti leté zkušenosti a minimálně 120 ošetřených zákaznic. Při hubnutí Vám ráda poradím a podělím se o nabyté zkušenosti.

 

Dieta při úplňku

Při měsíci v úplňku a na novoluní je dobré držet půst nebo ještě lépe hladovku (pro ty, co neznají rozdíl: při půstu je možné jíst ovoce a zeleninu x při hladovce vůbec nic, pouze se pije voda – co nejvíc). Když se drží hladovka nebo půst za úplňku, 2-3 kg zhubnete a úbytek bývá trvalý a při novoluní také trochu zhubnete, ale především se z těla vyplavují toxické látky (i proto je důležité hodně pít). Ale co je hlavní: v období od úplňku do novoluní tělo neukládá tak pečlivě přebytečnou energii, kdežto v období od novoluní do úplňku tělo všeobecně vše lépe přijímá, takže i vesele ukládá tuky. Když sníte stejné množství jídla od Ú do N jako od N do Ú, tak v tom druhém budete pozorovat, že přibíráte na váze narozdíl od prvního. Při úplňku je navíc ideální začít s dietou.  
Úplňková dieta

O co jde? Téměř celý měsíc můžete jíst normálně. Nepřejídejte se, ale zákusek či kousek ne právě libového masa vám neublíží. Výjimku tvoří jediný týden v každém lunárním cyklu. Vyberte si ho tak, aby úplněk připadl do jeho středu – nezačněte tedy pondělkem, ale třetím dnem před očekávaným úplňkem. Skončíte zase tři dny po něm. Řekněme, že úplňek připadá třeba na pátek. Dietní program zahájíte v úterý a zakončíte další pondělí. Mnoho žen si tuto dietu oblíbilo natolik, že se na každý úplňkový týden už těší. Náročnější na vůli je v rámci tohoto týdneč pouze jeden den, a to právě prostřední, kdy je úplňek. Začněte tedy u něj, ať máte nejhorší za sebou.
HLAVNĚ HODNĚ PÍT
V den úplňku se musíte ovládnout a nejíst (ani ovoce či zeleninu). Vypijte však denně víc než tři litry tekutin (minerálku, bylinkový čaj i neslazené ovocné šťávy). Samozřejmě si odpustíte veškerý alkohol, ale i mléko, kávu nebo cokoli s cukrem. MUDr. Jaroslav Lír:“Úplný půst, podstupujeme-li ho v rozumných časových intervalech, člověku prospívá. Věděli to už naši předci, kteří si jej ordinovali v souvislosti s církevními rituály. Tělo se důkladně pročistí a zklidní, ale jdou dolů i nadbytečná kila.“
ZBYTEK JE UŽ SNADNÝ
A tím máte to nejdrsnější z úplňkové diety za sebou. Aby se tělo na tento den půstu připravilo, a na opak – aby z něj zase bez problémů přešlo na normální stravovací režim, upravíte si dietu tří předchozích a tří následujících dnů. Soustřeďte se na dny těsně před a po úplňku (budeme jim říkat salátové), dále druhý den před a po (jogurtové) a samozdřejmě třetí před a po (dny kašové). Připadá-li úplňek na pátek, bude rozložení dnů v úplňkovém týdnu vypadat takto:
Úterý: salátový den
Středa: jogurtový den
Čtrvtek: kašový den
Pátek: úplný půst (pouze pijeme)
Sobota: kašový den
Neděle: jogurtový den
Pondělí: salátový den

SALÁTOVÉ DNY
Jíte pětkrát denně po dvou hodinách. Nesmíte mít pocit hladu. Jestliže vás honí mlsná, raději si dopředjte další chod, i když neuplynuly dvě hodiny. Nic se nestane, najíte-li se během dne třeba sedmkrát.
Zachovat musíte pouze tři základní pravidla:
1. Porce jsou pouze polovina běžné dávky.
2. Jezte jen pokrmy z mléka, ovoce či zeleniny. Zcela vynechte maso (i libové). Trochu sladkého si však dovolit můžete.
3. Všechno jezte stouhané, pokrájené na malé kousky a měkké. Nic tvrdého a dráždivého.
Salátový den tedy může vypadat napřídklad takto:
8.00 – sklenice přírodního džusu
9.00 – strouhané jablko s citronovou šťávou se třemi rozdrobenými piškoty, mléko
11.00 – salát z mrkve a syrového zelí, mátový čaj
13.00 – salát z čerstvé zeleniny a 150 g sýra, minerálka
15.00 – ovocný salát nebo slazený kompot, meduňkový čaj
17.00 – dušený květák se strouhaným sýrem, minerálka
19.00 – sklenice mléka

JOGURTOVÉ DNY
Mají podobný rytmus jako dny salátové, ale přednost dáváme mléčným výrobkům – ovocným tvarohovým krémům, jogurtům s ovocem, mléčným koktejlům – vše pokud možno co nejméně sladké a tučné. Vše jezte v kašovité podobě (jogurty), anebo jemně strouhané (zelenina).

KAŠOVÉ DNY
Jezte tolikrát, kolikrát pocítíte hlad. Ale vždy jen pár lžiček. Například nemaštěnou bramborovou kaši, jablečné pyré, mixované dušené kedlubny či jogurtové mléko. Poslední porci nejpozději v 16 hodin. Úplňkovou dietou lze zhubnout už po prvním měsíci o 2 – 3 kg. Za půl roku můžete shodit až 6 kg. Zhruba po roce nastane malý zázrak – vaše hmotnost se upraví do ideální podoby a už tak zůstane. Samozřejmě jen v případech běžné nadváhy. U mimořádné obezity trvá tento vývoj déle. Hubnutí probíhá pozvolna a přirozeně. Rituál je dobré dodržovat i v době, kdy hubnout nepotřebujete. To kupodivu nebývá žádný problém. Většina žen se diety drží dobrovolně a s nadšením. Často dokonce automaticky upravují svůj jídelníček i v ostatních týdnech směrem ke zravější, lehčí a méně energetické stravě. Dalo by se říci, že úplňková dieta je něco jako droga. Kdo jí vydrží alespoň půl roku, zvykne si tak, že si život bez ní nedokáže představit.

PRAVIDLA, KTERÁ MUSÍTE ZACHOVÁVAT:
1. Po celý týden s dietním programem pijte nejméně 3 l tekutin denně.
2. Nepijte alkohol, kávu a cigarety omezte na minimum.
3. Vynalézavě kombinujte, ochucujte a upravujte úplňkové pokrmy, aby pro vás byly potěšením a ne trestem.
4. Vyvarujte se zvýšené fyzické i psychické zátěže – není-li to možné, pro jednou dietu vynechejte.
5. Při onemocnění si dejte přestávku
6. Pravidelnost je důležitá, ale ne nezbytná. Nic se nestane, když jeden měsíc dietu nezvládnete.
7. Úplňková dieta se nehodí pro těhotné ženy, pro dívky do patnácti let a pro lidi s chronickým onemocněním (raději se poraďte s lékařem).
8. Nenuťte rodinné příslušníky, aby dietu respektovali s vámi. Počkejte, až dostanou chuť ji zkusit dobrovolně.
MĚSÍC VÁM PŘINESE DOBROU NÁLADU
Kromě úpravy hmotnosti má měsíšní rituál i další výhody. Vaše tělo si odpočine, regeneruje a čistí se. Začnete se cítit lépe, máte větší chuť do života, sílu a dobrou náladu. Postupně mizí stres, nespavost, vyčerpanost, bolesti hlavy, bezdůvodné nevolnosti či problémy při menstruaci. Ženy, které měly potíže s nepravidelností menstruačního cyklu, říkají, že jim úplňková dieta pomohla rytmus upravit.