KOSMETICKÝ SALON

JANA CÍCHOVÁ |
| 774 803 730


HISTORIE PAYOT

PAYOT 

je exkluzivní francouzská značka s tradicí, kterou v roce 1927 založila lékařka Nadia Gregoria Payot. Se svými zkušenostmi postupně způsobila doslova převrat ve světě kosmetiky a lázeňství.

Dr. Nadia Gregoria Payot se narodila v Oděse v roce 1887. V roce 1913 se vdala za inženýra chemie Ing. Edmonda Payot a později společně založili laboratoře PAYOT. Tyto laboratoře fungují i dnes a mohou se pyšnit vynikajícími výsledky ve vyhledávání nových účinných látek přírodního původu. Důkazem je neustále inovovaný sortiment výrobků PAYOT a počet patentů v nich.

V roce 1918, během pobytu v New Yorku, poznala svět prvních kosmetických salónů a zjistila, že zachování krásy se stává základní potřebou současné společnosti.

Roku 1920 se Dr. Nadia Payot usadila v Paříži. Tady začala postupně své nápady realizovat v praxi a vyvinula zde své první přípravky. Měly okamžitý úspěch. Důležité bylo, aby ženy pochopily jednoduchou rutinu, která je základem péče o pokožku: čištění, tonizace, ošetření. Její metodu brzy převzala většina hlavních značek.

V roce 1927 otevřela prestižní INSTITUT PAYOT v čísle 10 pařížské Rue de Castiglione.

V roce 1947 založila Soukromou školu krásy, kde vychovala několik generací kosmetiček.

V 50. létech dr. PAYOT cestovala po celém světě a přednášela o dosažení vnitřní harmonie také díky vnější péči o celé tělo.

Zemřela v prosinci 1966 a zanechala nám své know-how, velkorysost, odbornost  a odhodlání pečovat o zdraví a štěstí žen.

Exkluzivní značka PAYOT se požívá v luxusních kosmetických a SPA salonech v 66 ti zemích světa na nejprestižnějších místech viz. www.payot.com

V roce 1993 se značka poprvé představila v České republice a v roce 1998 poprvé na Slovensku.